Strony

czwartek, 28 lutego 2013

Bukiet okolicznościowy w wiosennych barwach

Zima ciągle nie odpuszcza, ale na naszym blogu wiosna w pełnym rozkwicie, czyli piękne kwiaty w iście wiosennej kolorystyce. Tym razem chcemy zaprezentować Wam bukiet okolicznościowy, w którym motywem przewodnim jest zieleń liści w towarzystwie nasyconej żółci kwiatostanów. To zestawienie ponadczasowe, dające wrażenie świeżości oraz przywodzące na myśl budzącą się do życia przyrodę.


 Do stworzenia bukietu wykorzystano róże, tulipany oraz złocienie (popularnie nazywane margaretkami). W roli zieleni dekoracyjnej występuje chamelaucium, które często określane jest mianem woskowego kwiatu. Już pewien czas temu popularny wypełniacz bukietów- gipsówka podzieliła się swoją pozycją z chamelaucium, które urzeka drobnymi kwiatami osadzonymi wśród igiełkowych listków.
Bukiet został wykonany na kryzie z tektury, która została wzmocniona drutem oraz siatką miedzianą. Elementy te nie są widoczne, ale niezwykle ważne dla stabilności kompozycji.
Kryza została udekorowana papierem ozdobnym w kolorze starego złota, który nadaje bukietowi odświętny charakter oraz doskonale komponuje się z kolorystyką roślinności. Z satynowej wstążki w kolorze beżowym udrapowano falbankę przy górnej krawędzi kryzy, a złota brokatową wstążkę zamocowano poniżej falbanki. Z bukietu spływają także wstążki o zróżnicowanej długości w kolorach żółci oraz zieleni. 
Bukiet od spodu został wykończony liśćmi złocienia. Znalazła się tam także niespodzianka w postaci trzech kwiatów złocienia. Rączka bukietu została wykończona wstążkami w kolorze żółci i złota.

Jako bonus do bukietu wykonany został mały bukiecik na kryzie z siatki miedzianej oraz wstążek szyfonowych. 

Mamy nadzieję, że patrząc na te bukiety, poczujecie powiew wiosny.


środa, 27 lutego 2013

Siedem kroków do ogrodu naszych marzeń...

Kto z nas nie marzy o pięknym, ponadczasowym ogrodzie? Miejscu gdzie możemy usiąść, odprężyć się i zapomnieć o trudach życia codziennego. W tym poście podpowiemy Wam jak stworzyć ogród swoich marzeń w dużej mierze samodzielnie, np. w momencie kiedy nie stać nas na wynajęcie profesjonalnej firmy.

Krok pierwszy – zbieramy informacje
Każdy projekt ogrodu powinna poprzedzać inwentaryzacja działki. Na takim planie nanosimy wszystko, co znajduje się na terenie opracowania: budynki, ogrodzenia, nawierzchnie, wzniesienia, przydomowe oczyszczalnie ścieków, istniejącą zieleń itd.
W projekcie równie istotna jest architektura budynku mieszkalnego, położenie i otoczenie ogrodu oraz czynniki środowiska naturalnego. Należy postarać się aby zakładany ogród był spójny z otoczeniem.
Przed przystąpieniem do projektu warto sporządzić listę życzeń i potrzeb użytkowników ogrodu. Warto zastanowić się jakie funkcje ma spełniać ogród naszych marzeń, ile czasu możemy poświecić na jego pielęgnację. Przy projektowaniu ogrodu nie możemy również zapominać o zwierzętach domowych. One również będą potrzebowały miejsca dla siebie…

Krok drugi - planujemy
Mając zebrane wszystkie potrzebne informacje możemy przystąpić do zaplanowania ogrodu. Pierwsze szkice powinny przedstawiać kompozycję ogólną. Decydujemy czy ma  być ona swobodna z płynnymi i zakrzywionymi liniami, czy też regularna z elementami prostokątnymi czy prostoliniowymi.
Na planie wyznaczamy miejsca gdzie planujemy ścieżki, brukowane place, trawniki, rabaty, elementy wodne itd.

Krok trzeci – wybieramy styl dla naszego ogrodu
Wybierając styl ogrodu pamiętajmy żeby był on spójny z bryłą budynku oraz otoczeniem. A oto przykładowe style ogrodów spośród których możemy wybierać:
  •          Ogród w stylu rustykalnym, naturalistycznym
  • Ogród w stylu angielskim
  • Ogród w stylu francuskim
  • Ogród w stylu japońskim
  • Ogród nowoczesny



Krok czwarty – wybieramy materiały

Materiały, które zdecydujemy się użyć w naszym ogrodzie do wykonania ścieżek, murków, stopni schodów, krawężników czy płotków mają ogromne znaczenie nie tylko jeżeli chodzi o koszty. To one w znaczący sposób oddają atmosferę panującą w ogrodzie.
Decydując się na konkretny materiał kierujmy się nie tylko jego wyglądem, pamiętajmy o jego funkcjonalności, długowieczności oraz łatwości w pielęgnacji.

Krok piąty – dobieramy rośliny do ogrodu
Ważnymi kryteriami przy wyborze roślin będzie wygląd ogólny ogrodu, a także poszczególnych roślin, ich pokrój, rodzaj ulistnienia, kolor kwiatów itd.
Przy doborze roślin musimy zastanowić się czy chcemy aby w naszym ogrodzie panowała różnorodność barw, czy też wolimy aby nasz ogród był stonowany i monochromatyczny, utrzymany w jednej tonacji.
Komponując nasadzenia z roślin pamiętajmy aby były one dekoracyjne podczas całego roku.

Krok szósty – rozwiązania techniczne w ogrodzie
Przy zakładaniu ogrodu warto zastanowić się nad zastosowaniem w naszym ogrodzie urządzeń technicznych m. in. systemu automatycznego nawadniania, czy oświetlenia
Ułatwią one pracę w ogrodzie, umilą spędzanie w nim czasu, a czasem również pozwolą na uniknięcie zbędnych wydatków.

Krok siódmy – budujemy i zakładamy ogród
Kiedy mamy już gotowy projekt możemy rozpocząć wcielanie go w życie.
Od nas zależy czy podejmiemy się tego sami, czy też wynajmiemy do tego firmę, która w profesjonalny sposób wykona za nas pracę.

Mamy nadzieję, że tych kilka porad pozwoli Wam na stworzenie ogrodu Waszych marzeń.
Jeżeli planujecie w najbliższym czasie zakładanie własnego ogrodu lub jego przeorganizowanie to zapraszamy Was do kontaktu z nami. Warto czasem zasięgnąć porady u osób, które zajmują się projektowaniem i zakładaniem ogrodów na co dzień :)

Bibliografia: Zaprojektuj ogród swoich marzeń. Od pomysłu do sukcesu.Poradnik dla każdego, Brigitte Rode

sobota, 23 lutego 2013

Bukiet ślubny z tulipanów


W nawiązaniu do poprzedniego wpisu, czyli Wiosenne wiązanki ślubne, chcemy zaprezentować Wam bukiet ślubny wykonany przez nas z tulipanów. Z kremowych tulipanów powstał klasyczny bukiecik układany w ręku. Aby nie przyćmić naturalnej urody kwiatów o tak delikatnej kolorystyce, jedyną dekoracją jest kryza wykonana z trawy niedźwiedziej. Nasycona zielona barwa trawy podkreśla kolor tulipanów oraz sprawia, że bukiet jest bardziej wyrazisty i nie będzie zlewał się z suknią ślubną. Rączka bukietu została wykończona jutową wstążką. 


Mamy nadzieję, że zdjęcia tego bukietu przekonają Was, że tulipany świetnie sprawdzają się w roli kwiatów wykorzystywanych do tworzenia wiązanek ślubnych. Można z nich stworzyć kompozycję, które swoją świeżością i bezpretensjonalnością, doskonale podkreślają urodę Panny Młodej. 

 ZOBACZ TAKŻE:

Kolejna odsłona tulipanowych bukietów

Wiosenna tulipanowa obsesja na naszym blogu ciągle trwa. Tym razem chcemy pokazać Wam bukiety, które powstały z połączenia tulipanów w  dwóch pięknych pastelowych kolorach. Nas to połączenie zdecydowanie urzekło i mamy nadzieję, że Wam także przypadnie do gustu, ponieważ jest wyjątkowo apetyczne. CZYTAJ DALEJ>>



Wiosenne wiązanki ślubne

Za oknami biało, a do naszej pracowni zawitała ostatnio wiosna. Jest to  pora roku obfitująca w największą ilość różnorodnych roślin, które niestety często występują jedynie sezonowo. Wiosenne kwiaty zachwycają swym pięknem – szczególnie, po szarej, mroźniej zimie. Panny Młode biorące ślub w okresie wiosennym mają tę wspaniałą możliwość wyboru bukietu z sezonowych kwiatów i my gorąco zachęcamy do zastanowienia się nad naszymi propozycjami. CZYTAJ DALEJ>>

środa, 20 lutego 2013

Wiosenne wiązanki ślubne


Za oknami biało, a do naszej pracowni zawitała ostatnio wiosna. Jest to  pora roku obfitująca w największą ilość różnorodnych roślin, które niestety często występują jedynie sezonowo. Wiosenne kwiaty zachwycają swym pięknem – szczególnie, po szarej, mroźniej zimie. Panny Młode biorące ślub w okresie wiosennym mają tę wspaniałą możliwość wyboru bukietu z sezonowych kwiatów i my gorąco zachęcamy do zastanowienia się nad naszymi propozycjami. 

Na pierwszym miejscu wśród kwiatów wartych uwagi znajdują się tulipany, które stają się coraz bardziej popularne. Panny Młode decydują się na nie przede wszystkim ze względu na ogromne bogactwo kolorów oraz różnorodność odmian tych kwiatów. Dodatkową zaletą tulipanów jest ich wytrzymałość. Tulipany to kwiaty piękne same w sobie, dlatego doskonale prezentują się np. przewiązane jedynie wstążką w kontrastującym kolorze. Ich delikatność i naturalność niewątpliwie doda uroku każdej Pannie Młodej.
Hiacynty roztaczają wokół siebie piękną woń i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego. Sprawia to, że rośliny te coraz częściej występują w bukietach. Ich piękny zapach sprawi, że jeszcze wiele lat po ślubie zapach hiacyntów będzie przypominał Wam ten radosny dzień. Hiacynty są dostępne od listopada do kwietnia, więc idealnie sprawdzą się w roli kwiatów na zimowy lub wiosenny ślub.  Gęste kwiatostany hiacyntów stanową doskonalą bazę kompozycji kwiatowych. Bukiety ślubne z hiacyntów można zamówić z całych kwiatów oraz tylko z pojedynczych drobnych kwiatuszków. Delikatnych kwiatków hiacynta używa się także do uzupełniani wiązanek z innych kwiatów.


Szafirki to niewielkie, choć bardzo atrakcyjne i łatwe w uprawie rośliny cebulowe. Kilkadziesiąt gatunków tego rodzaju występuje w krajach śródziemnomorskich i w Azji Mniejszej. Polska nazwa pochodzi od koloru, choć obecnie paleta barw tych roślin się powiększyła. Szafirki kwitną od kwietnia do  czerwca, ale możemy pobudzić je  do wcześniejszego kwitnienia w mieszkaniu.

Anemon, inaczej zawilec, ma charakterystyczny środek w innym kolorze - w bukietach ślubnych najczęściej wykorzystuje się białe kwiaty z ciemnymi środkami, ale to nie jedyne oblicze anemonów. Możemy spotkać między innymi anemony w kolorze czerwieni, fioletu, różu. W bukiecie ślubnym pięknie prezentują się zarówno same, jak i  w towarzystwie innych kwiatów.

Innymi kwiatami wartymi uwagi są między innymi konwalie. Te drobne, delikatne kwiaty o wyjątkowym zapachu, w kolorze klasycznej bieli wydają się być stworzone na ślubną dekorację. Wiązanka z konwalii kojarzy się ze świeżością, niewinnością i łagodnością.  
Wymieniając wiosenne kwiaty nie można oczywiście pominąć narcyzów, żonkili czy bzów. Kwiaty te są może mniej popularne od tulipanów czy konwalii jednak zdecydowanie zasługują na uwagę.

ZOBACZ TAKŻE:

Kolejna odsłona tulipanowych bukietów

Wiosenna tulipanowa obsesja na naszym blogu ciągle trwa. Tym razem chcemy pokazać Wam bukiety, które powstały z połączenia tulipanów w  dwóch pięknych pastelowych kolorach. Nas to połączenie zdecydowanie urzekło i mamy nadzieję, że Wam także przypadnie do gustu, ponieważ jest wyjątkowo apetyczne. CZYTAJ DALEJ>>

Podpowiadamy jaki bukiet wybrać…


Wybór odpowiedniego bukietu ślubnego jest równie ważny jak wybór welonu, butów czy innych dodatków. Bukiet ślubny powinien idealnie pasować do sukni ślubnej i jednocześnie oddawać indywidualny charakter Panny Młodej. Istotna jest jego forma, kolorystyka oraz wielkość, która powinna być dopasowana do figury Panny Młodej. Poniżej znajdziecie kilka propozycji bukietów ślubnych, które pomogą Wam w wyborze swojego wymarzonego bukietu ślubnego.

Bukiet ślubny typu biedermeier pasuje niemal do wszystkich typów sukien. Jest klasyczny i uniwersalny. Charakteryzuje się półokrągłym kształtem z rozmieszczonymi koncentrycznie kolorowymi kwiatami w różnych kształtach. Najbardziej efektownie wyglądają kompozycje wykonane z jednokolorowych kwiatów. Dużą uniwersalnością cechują się bukiety okrągłe, które są podobne do biedermeiera, ale kwiaty ułożone są w nich bardziej swobodnie.
Bukiety ślubne kaskadowe, inaczej zwane spływającymi, dają niezwykły efekt, subtelnie "wypływając" z rąk Panny Młodej. Jest to idealna propozycja dla wysokich i smukłych Panien Młodych oraz tych, które zdecydowały się na proste suknie ślubne, pozbawione bogatych strojeń.
Bukiet ślubny w formie wachlarza to propozycja dla odważniejszej Panny Młodej, która chce uciec od banalności. Idealnie pasuje do sukien koronkowych, w stylu hiszpańskim. Może również dodać pazura prostej, długiej sukni typu empire.
Wiązanka ślubna kameliowa (glamelia) ułożona najczęściej z płatków róż ma przypominać kształtem duży, efektowny kwiat kamelii. Sam kwiat może być płaski jak talerz, lekko wypukły lub w kształcie stożka. Kamelia pasuje do sukni prostej, nowoczesnej lub romantycznej bez dużej ilości barokowych falban. Jeden, duży kwiat niesiony przez Pannę Młodą z pewnością doda blasku jej urodzie i wzbudzi zachwyt wśród gości.
Bukiet ślubny typu berło to bardzo nowoczesna i nietuzinkowa forma wiązanki. Najczęściej jest wykonywana z kwiatów o długich łodygach. Berło to awangardowa wiązanka ślubna, więc idealnie będzie pasowała do nowoczesnych sukien ślubnych i fryzur.
Wiązanka ślubna polna, czyli skomponowana z luźno ułożonych kwiatów związanych wstążką idealnie nadaje się na śluby w plenerze. Odsłonięte łodygi kwiatów dają efekt świeżo zerwanych kwiatów z łąki. Taki bukiet bardzo dobrze wygląda przy swobodnych, prostych sukniach ślubnych z niewielką ilością zdobień. 
Istnieje jeszcze wiele rodzajów bukietów ślubnych takich jak : rożek, torebka, mufka, pomader czy sierp, ale są one zdecydowanie mniej popularne.